Tenisový oddíl TJ Svitavy
Tenisový oddíl TJ Svitavy
 
 
 
Úvodní stránka»babytenis»družstvo

Babytenisté vyhráli přebor Východních Čech a postupují na MČR družstev

V sobotu 3.9. 2016 se v Kvasinách konalo východočeské oblastní finále kategorie babytenis (do 9 let), do kterého se probojovala dvě nejlepší družstva Pardubického kraje TO TJ Svitavy a TK Perštýn Pardubice a dvě nejlepší družstva Královéhradeckého kraje TK Kvasiny a TC DTJ Hradec Králové. Tato družstva se kvalifikovala ze 43 týmů, které byly do soutěže přihlášeny.

Svitavy nejprve vyhrály šestičlennou základní skupinu, ve čtvrtfinále porazily TK Letohrad 6:0 a v semifinále Teslu Pardubice také 6:0.

Svitavský oddíl měl v soutěži přihlášena 2 družstva. Družstvo TO TJ Svitavy B skončilo těsně před branami oblastního finále v semifinále na raketách TK Perštýn Pardubice.

V prvním utkání oblastního finále TO TJ Svitavy porazil TC DTJ Hradec Králové jednoznačně 6:0. Daniel Drápela zvítězil 6:0, Jan Růžička 6:1, František Hloušek 6:2 a Kateřina Rakoušová 6:0. Další dva body přidaly čtyřhry Drápela, Růžička po vítězství 6:2 a Rakoušová, Hloušek 6:0.

Toto vítězství znamenalo postup do finále, kde se Svitavy střetly s TK Perštýnem Pardubice.V prvním zápase zvítězil Daniel Drápela 6:4, Jan Růžička přidal druhý bod po vítězství 6:2, František Hloušek třetí bod po výhře 6:2 a rozhodující bod vítězstvím 6:4 uhrála Kateřina Rakoušová. Pátý bod vybojoval debl Růžička, Drápela po vítězství 6:4. Čestný bod pro Perštýn Pardubice znamenala smolná prohra dvojice Rakoušová, Hloušek 4:6. Po vítězství 5:1 na zápasy tak hráči TO TJ Svitavy mohli zvednout nad hlavu putovní pohár za vítězství v Memoriálu Zdeňka Kocmana – babytenis východní Čechy.

Touto výhrou se Svitavy kvalifikovaly na Mistrovství ČR družstev, kterého se zúčastní 12 nejlepších týmů a bude se konat od 16. září do 18. září v Prostějově.

Toto družstvo se bude snažit navázat na dva roky starý výsledek z kategorie minitenis ( do 7 let) , kde Svitavy obsadily výborné 3. místo v ČR.

Na postupu TO TJ Svitavy se ještě podíleli Erik Růžička, Karolína Kaplanová a Samuel Šejnoha.

Pořadí Memoriálu Zdeňka Kocmana - babytenis východní Čechy

1. TO TJ Svitavy

2. TK Perštýn Pardubice

3. TK Kvasiny

4. TC DTJ Hradec Králové

 
ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 11-09-2016 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 11-09-2016
 
 
Ostatní odkazy
 
E-shop Nekvinda-Obchod.cz  | Teshop


© Tenisový oddíl TJ Svitavy, všechna práva vyhrazena | Pro Tenisový oddíl TJ Svitavy 2012 Steps.web