Tenisový oddíl TJ Svitavy
Tenisový oddíl TJ Svitavy
 
 
 
Úvodní stránka»babytenis»družstvo

Bybytenisté obsadili vynikající 4.místo na MČR družstev

Od 16. do 18. září proběhlo v krásném areálu v Prostějově XI. Mistrovství České republiky družstev v babytenisu (do 9 let) – Memoriál Zdeňka Kocmana. Na závěrečný turnaj se kvalifikovalo 8 nejlepších zástupců jednotlivých oblastí a automaticky 4 nejlepší družstva z loňského roku. Východní Čechy reprezentovalo družstvo TO TJ Svitavy.

Utkání tvoří čtyři dvouhry a dvě čtyřhry a hraje se na jeden vítězný set.

V prvním kole Svitavy narazily na vítěze oblasti západní Čechy Lokomotivu Plzeň. Po čtyřech dvouhrách bylo jasné, že svitavský tým má blízko postupu mezi 8 nejlepších do čtvrtfinále. Body ve dvouhrách uhráli Daniel Drápela, Jan Růžička, František Hloušek, Kateřina Rakoušová prohrála těsně v tiebreaku. Rozhodující bod přidala dvojice Drápela – Růžička. Po vítězství 4:2 na zápasy tak mohli zástupci svitavského tenisu slavit postup do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále čekal na družstvo TO TJ nasazený tým, družstvo TK SC Ostrava. Dvouhry se svitavským tenistům opět povedly. Vyhrál Jan Růžička, František Hloušek i Kateřina Rakoušová a před čtyřhrami byl postup mezi nejlepší čtyři týmy velmi blízko. Těsné prohry dvojic Drápela- Růžička a Rakoušová – Hloušek znamenaly po remíze 3:3 na zápasy vítězství pro Svitavy díky skóre 30:29 na gamy a postup do semifinále.

V semifinále narazil oddíl TO TJ Svitavy na obhájce titulu TK Agrofert Prostějov. Zápasy s hráči absolutní republikové špičky i prostředí prostějovského „centru“ byly pro naše hráče obrovskou zkušeností, ale soupeř byl bohužel nad naše síly. Prohra 0:6 nás posunula do boje o 3. místo.

V utkání o bronz prověřil kvalitu svitavského družstva tým TC MJ Brno, vítěz jihomoravské oblasti. Všechny zápasy dvouher byly velmi vyrovnané a o vítězi rozhodlo někdy jen několik zbytečných chyb svitavských tenistů. Bohužel zvítězil pouze Jan Růžička a při stavu 1:3 jsme museli vyhrát obě čtyřhry. Přes obrovskou bojovnost a 4 nevyužité matchbaly oba debly Růžička – Rakoušová a Drápela – Hloušek prohrály, což znamenalo prohru 1:5 na zápasy.

Přes závěrečnou prohru TO TJ Svitavy tak obsadil na MČR v babytenisu družstev vynikající 4. místo, které však znamená jistotu účasti na MČR v příštím roce a navíc nasazení mezi 4 nejlepšími týmy. Svitavy se tak vyhnou nepříjemnému předkolu o postup do čtvrtfinále. Nutno podotknout, že za družstvem TO TJ Svitavy skončily týmy jako TK Precheza Přerov, 1. ČLTK Praha a kluby z Ostravy či Liberce.

Tento tým navázal na dva roky starý úspěch z MČR v minitenisu, kde Svitavy obsadily 3. místo. Hlavními tahouny týmu tehdy byli právě Jan Růžička a Daniel Drápela. Tak třeba se jim to povede za 2 roky opět v kategorii mladšího žactva. Všichni naši hráči si tuto vrcholnou akci v Prostějově moc užili.

Výsledky MČR družstev babytenis (16.-18.9.2016)

1. TK Sparta Praha

2. TK Agrofert Prostějov

3. TC MJ Brno Líšeň

4. TO TJ Svitavy

5. TK Precheza Přerov

6. 1. ČLTK Praha

7. TK SC Ostrava

8. Olymp Praha

9. LTK Liberec

10. Lokomotiva Zdice

11. Lokomotiva Plzeň

12. TK Pelhřimov

 
ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 18-09-2016 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 14-01-2017
 
 
Ostatní odkazy
 
E-shop Nekvinda-Obchod.cz  | Teshop


© Tenisový oddíl TJ Svitavy, všechna práva vyhrazena | Pro Tenisový oddíl TJ Svitavy 2012 Steps.web