Tenisový oddíl TJ Svitavy
Tenisový oddíl TJ Svitavy
 
 
 
Úvodní stránka»minitenis»družstvo

Svitavští minitenisté třetí na mistrovství ČR družstev

V sobotu 27.9. 2014 uspořádal klub TK Sparta Praha X. mistrovství České republiky družstev v minitenisu, tenisté do sedmi let. Na finálovém turnaji osmi nejlepších družstev naší republiky nechybělo družstvo TO TJ Svitavy jako zástupce Východních Čech. Na mistrovství republiky startovali ti nejlepší z oblastních svazů, za Východní Čechy však nastoupili pouze hráči svitavského oddílu.

V prvním kole se utkaly Svitavy proti výběru Středních Čech (Říčany, Beroun, Radošovice a Kladno). Naše družstvo zvítězilo 5:3 na zápasy a postoupilo do semifinále.

V dalším utkání nás čekal tým Prahy tvořený především hráči Sparty Praha, doplněný o jednoho tenistu z ČLTK Praha. Toto družstvo bylo nad naše síly a prohráli jsme 0:8. Přesto bylo k vidění několik vyrovnaných a hlavně kvalitních zápasů.

V zápase o 3.místo jsme se utkali s výběrem Severních Čech, za který hráli hráči především z klubu TK Teplice. V tomto utkání se ukázala síla našeho družstva a zvítězili jsme jednoznačně 7:1.

Minitenisté TO TJ Svitavy tak obsadili výborné 3. místo na mistrovství ČR. To je po slabších letech, kdy se východočeským tenistům na velkých akcích příliš nedařilo, velmi důležitý výsledek, na který se již dlouho čekalo.

Družstvo reprezentovali Jan Růžička, Daniel Drápela, Petr Pullmann, Tereza Hubáčková, Nikola Snášilová a Erik Růžička.

Vítězství vybojoval výběr Jižní Moravy (TK Prostějov a TC Brno), který ve finále na skóre porazil družstvo Prahy po výsledku zápasů 4:4.

Pořadí Mistrovství ČR:

1. Jižní Morava (Prostějov, Brno)

2. Praha (Sparta, ČLTK)

3. Východní Čechy (Svitavy)

4. Severní Čechy

Gratulujeme

Foto a článek CZtenis

 
ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 29-09-2014 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 30-09-2014
 
 
Ostatní odkazy
 
E-shop Nekvinda-Obchod.cz  | Teshop


© Tenisový oddíl TJ Svitavy, všechna práva vyhrazena | Pro Tenisový oddíl TJ Svitavy 2012 Steps.web