Tenisový oddíl TJ Svitavy
Tenisový oddíl TJ Svitavy
 
 
 
Úvodní stránka»mladší žáci

Mladší žáci mezi republikovou elitou

Začátkem října 2016 byly vydány celostátní a oblastní žebříčky pro rok 2016, které hodnotí výsledky zimní a letní sezóny letošního roku. Zimní sezóna začíná v prosinci předchozího roku a končí v dubnu aktuálního roku. Letní sezóna začíná dubnem a končí posledním zářím. Do žebříčku se započítává 8 nejlepších turnajů jednotlivců (dvouhra a čtyřhra) za celý rok a jako jeden turnaj jsou započítány i výsledky jednotlivce v soutěži družstev.

Velmi zajímavě dopadla pro svitavský tenis kategorie mladšího žactva, ročníky narození 2004, 2005 a 2016.

Ze svitavských tenistů dosáhl nejlepšího umístění Dominik Rouchal hrající však za oddíl TK Agrofert Prostějov, který je na 27. místě. Mezi tenisty ročníku 2005 je však na vynikajícím 4. místě v republice. Dominikovi jen těsně unikla nejlepší trojka, která by jej posunula do reprezentace. Potěšující však je, že pokud by se bral žebříček výsledků pouze z dvouhry, byl by s přehledem třetí.

Na 42. místě v republice se umístil Jan Krejčí, kterému ale patří 1. místo v žebříčku východních Čech. Honza v této kategorii končí a příští rok jej čekají zápasy mezi staršími žáky (13-14 let). V této kategorii se sestavuje jiný žebříček z turnajů staršího žactva, kde figuruje mezi chlapci o 2 roky staršími na 242. pozici.

Jakubu Vrtěnovi  patří 105. místo českého žebříčku. Kuba ve své první sezóně mezi mladšími žáky uhrál několik kvalitních výsledků, což jej posunulo na vynikající 7. místo republice mezi ročníky 2016 a bude tak o něj velký zájem z předních českých klubů.

Republikové žebříčky tak ukázaly, že výkonnost svitavských tenistů má rostoucí úroveň. Po skvělých výsledcích minitenistů a babytenistů na MČR v letošním roce jsou v popředí republikových žebříčků i jejich starší kolegové.

 
ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 12-10-2016 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 14-01-2017
 
 
Ostatní odkazy
 
E-shop Nekvinda-Obchod.cz  | Teshop


© Tenisový oddíl TJ Svitavy, všechna práva vyhrazena | Pro Tenisový oddíl TJ Svitavy 2012 Steps.web