Aktuální rozvrh oddílu na letní sezónu ZDE.

Rozpis plateb za kurty ZDE.

Úvodní stránka»mladší žáci

Svitavští tenisté nejlepší letních na východočeských přeborech

V květnu a červnu čekal na svitavské tenisty vrchol letní sezóny mládežnických kategorií - východočeské oblastní přebory jednotlivců. Stejně jako při halových přeborech na nich zástupci oddílu TO TJ Svitavy obsadili ty nejvyšší příčky.

V kategorii minitenis (do 7 let) se přebory konaly ve Vysokém Mýtě. Přeborníkem východních Čech se stal svitavský tenista Erik Růžička, který během celého turnaje nenašel přemožitele a zaslouženě vybojoval 1. místo. Další svitavská hráčka Ema Šejnohováobsadila po jediné prohře ve finále právě s Erikem výborné 2. místo.

Nejlepší dva tenisté byli ze Svitav i v kategorii babytenis (do 9 let) chlapci. Jan Růžička vyhrál letní Východočeské přebory chlapců, které se konaly v Poličce. Úspěch TO TJ Svitavy podtrhl 2. místem Daniel Drápela. Oba hráči po zimních přeborech ovládli i přebory letní, pouze si vyměnili pořadí. Dělené 5. místo obsadil František Hloušek, reprezentující také TO TJ Svitavy.

Svitavský oddíl uspořádal přebor v babytenisu dívek, kde domácí Karolína Kaplanová obsadila 2. místo. Kateřina Rakoušováz Hlinska, která u nás trénuje a hraje soutěže družstev skončila na 3. místě. Úspěch svitavských tenistek podtrhla 4. místem Nikola Snášilová. Pouze první místo nezůstalo doma a odvezla si ho Tereza Shejbalová z TC Ševeček Pardubice. V kategoriích do 7 a 9 let se nahraje MČR jednotlivců a východočeské přebory jsou tou největší akcí roku.

Další výborný výsledek uhrál Jan Krejčí na přeborech mladšího žactva (do 12 let) v Pardubicích. Probojoval se až do finále, kde však nestačil po velkém boji ve třech setech na Bohumila Bezdíčka z Perštýnu Pardubice. Obsadil tak 2. místo a poprvé se tak kvalifikoval na MČR. Úspěch svitavského tenisu potvrdila ve čtyřhře po smolné prohře v semifinále také dvojice Jan Krejčí a Jakub Vrtěna a získala tak 3. místo. Další svitavský tenista Dominik Rouchal hrající za TK Agrofert Prostějov obsadil na přeborech jižní Moravy také 2. místo  a Mistrovství ČR jednotlivců mladšího žactva si zahraje podruhé.

Oddíl TO TJ Svitavy se tak stal jednoznačně nejúspěšnějším oddílem přeborů Pardubického a Královéhradeckého kraje v žákovských kategoriích.

ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 05-06-2016 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 06-06-2016