Aktuální rozvrh oddílu na letní sezónu ZDE.

Rozpis plateb za kurty ZDE.

Úvodní stránka»mladší žáci

Svitavští tenisté válcují konkurenci na východočeských přeborech

Na začátku kalendářního roku čekal na svitavské tenisty vrchol halové sezóny mládežnických kategorií Východočeské oblastní přebory jednotlivců. Stejně jako v minulých letech na nich zástupci oddílu TO TJ Svitavy patří k nejlepším a nasbírali 5 medailí včetně té nejcennější.

V kategorii minitenis (do 7 let) se přebory konaly ve Svitavách. Domácí Erik Růžička obsadil výborné 2. Místo. Ve finále těsně prohrál s Michalem Rakoušem z Hlinska, který ovšem ve Svitavách trénuje a bude v našem oddíle v letošním roce hostovat. I další svitavští tenisté se ve východočeské konkurenci neztratili. Adéla Kolísková obsadila 7. místo, Ema Šejnohová vyhrála útěchu a skončila na 9. místě, Jolana Šimková obsadila 11. místo a David Gerišer skončil na 13. místě.

Ještě lepšího výsledku dosáhli svitavští chlapci ve Vysokém Mýtě v kategorii babytenis (do 9 let). Po jednoznačných výhrách postoupili do finále Daniel Drápela a Jan Růžička. Oba naši hráči se pravidelně utkávají v závěrečných fázích většiny turnajů. Daniel Drápela byl ve finále jistější a vybojoval titul Přeborníka východních Čech. Jan Růžička obsadil 2. místo.

Svitavský oddíl uspořádal ještě přebor babytenisu dívek, kde domácí Karolína Kaplanová obsadila 3. místo. Kateřina Rakoušová z Hlinska, které u nás taktéž trénuje a bude u nás i hostovat skončila na 2 .místě. Zvítězila Tereza Shejbalová z Pardubic. V kategoriích do 7 a 9 let se nahraje MČR jednotlivců.

Další výborný výsledek uhrál Jan Krejčí na přeborech mladšího žactva (do 12 let) v Pardubicích. Probojoval se až do finále, kde však nestačil na Šimona Novotného z Pardubic. Obsadil tak 2. místo a jen těsně mu unikl postup na MČR.

Další svitavský tenista Dominik Rouchal hrající za TK Agrofert Prostějov se na Mistrovství ČR jednotlivců mladšího žactva v Jablonci n. N. kvalifikoval a jako jediný ze svého ročníku postoupil ve dvouhře mezi šestnáct nejlepších. Ve čtyřhře se spoluhráčem Jakubem Menšíkem postoupili do čtvrtfinále. Drží tak stále druhé místo v žebříčku zajišťující pro příští rok místo v reprezentaci ČR.

ZAPSAL: Lipenský Martin | DNE: 06-03-2016 === UPRAVIL: Lipenský Martin | DNE: 09-03-2016